Rozhovor s dospělou domškolačkou

Pojďte společně se mnou poznat jednu z prvních domškolaček u nás – Aničku Kamenickou!

Zajímá vás jak je možné, že byla domškolačkou ještě dříve, než to vůbec v Česku bylo možné? Jaké jsou její vzpomínky na domácí školu, co by chtěla změnit, jak se učila a co ji motivovalo?

Jak vnímá často diskutovanou socializaci dětí a i přípravu dětí na domácím vzdělávání na budoucnost?

Tak na všechny tyto otázky najdete odpověď v první části rozhovoru níže. Jsem si jistá, že rozhovor může být přínosem i pro rodiče, kteří nemají děti na DV, nebo i pro ty, kteří o něm uvažují.

Tak pojďme na to! 🙂

⇓První část rozhovoru si můžete pustit ZDE ⇓

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Ve druhé části rozhovoru se podíváme na to, jak v době, kdy byla Anička na domácím vzdělávání vypadalo přezkoušení, jak ho vnímala a jaký pro ni byl později přestup na ZŠ.

Dozvíte se i, jak se z domškolačky stala učitelkou a následně podnikatelkou. Zazní i to, zda chtějí své děti dát na domácí vzdělávání a především, co jí dala domškola do života…

⇓Druhou část rozhovoru si můžete pustit ZDE ⇓

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

 

PS: Pokud Vás zajímá o Aničce a jejích zkušenostech s domškolou více, můžete kouknout na tyto dva články: „Co mě naučila domácí škola (část 1)(část2)„, kde popsala své další vzpomínky a zkušenosti.

 

Už více než 11 let se věnuji práci s dětmi a dospělými v oblasti vzdělávání. Ukazuji rodičům domškoláků či školáků a průvodcům v alternativních, svobodných a komunitních školách, jak přirozeně a s respektem vést děti na jejich cestě za poznáním. Jsem autorkou eBooku "Jak předat dětem důvěru v 8 krocích- nejen při učení >> . Snažím se lidi inspirovat, motivovat a ukazovat jim další směry a možnosti toho, jak přistupovat k dětem a k jejich učení se, ale i k sobě samotným. Můj příběh si přečtěte zde >> . Pokud máte nějaké dotazy, napište mi na zaskolou@lucieangerova.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Pojďte zjistit, jak díky NEHODNOCENÍ můžete pomoci nejen svým dětem, ale i sami sobě. Stáhněte si eBook ZDARMA :)
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Přidejte se k nám na Facebooku: